Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dożynki Gminne - Święto Ziemniaka

Gminne dożynki - Święto Ziemniaka powróciły do naszego kalendarza.
Ta plenerowa impreza łączy lokalne uroczystości dożynkowe z możliwością wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.
Tradycyjnie sygnał do rozpoczęcia naszego święta dali sołtysi Stanisławowa Pierwszego, Aleksandrowa oraz Rembelszczyzny, wciągając na maszt nieporęcką flagę.
Po uroczystej mszy świętej, podczas której złożone zostały dary łąk, lasów i pól, wszystkich zgromadzonych powitał Wójt Gminy Nieporęt, Sławomir Maciej Mazur. Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele gminy Szemud z ziemi kaszubskiej oraz z zaprzyjaźnionego miasta Strážske.
Po rozpaleniu ogniska mogliśmy podziwiać pokazy gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, które sprawił ogromną radość nie tylko małym uczestnikom..
Scenę zdominowały występy zespołów tanecznych i wokalnych. Swoje talenty zaprezentowały nasze rodzime zespoły: Echo Nieporętu i Młodzież 50+. Podziwialiśmy również pokazy taneczne w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa oraz pokaz walki w kontakcie z bronią szkoleniową w wykonaniu żołnierzy Wojska Polskiego z 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach.
Nieporęckie Święto Ziemniaka nie mogło się odbyć bez naszych dwóch tradycyjnych punktów programu: „Gotuj z Maciejem” – podczas którego powstała kiszka ziemniaczana, oraz wyborów Króla i Królowej Ziemniaka. Po koronacji swój występ rozpoczął zespół „Blue Moon” a po nich wystąpiła „Propabanda East Collective” – kapela grająca muzykę bałkańską i klezmerską w nowatorskiej i wirtuozerskiej odsłonie.
Wspólne świętowanie zakończyliśmy zabawą z zespołem „Top Girls” i Pokazem Ognia

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia. 

Szczególne podziękowania należą się Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM S. A., który był sponsorem strategicznym wydarzenia.

Imprezę wsparły także firmy: Stal – Service, KK-Pol, Bericap Polska, Bracia.eu, Rancho Bena.
Dziękujemy również państwu Kindze i Wojciechowi Gębicz za użyczenie terenu, na potrzeby parkingu.
Do zobaczenia za rok! 


Umieszczono: 13.10.2022 r., godz. 13.26